TR | EN

Küçük adımlarla anlamlı dönüşümler yaratalım!

Togg’da önceliğimiz sürdürülebilirliktir.
Doğa ile uyumlu yenilikçi çözümler üretmek için buradayız. Artık doğa teknolojinin yardımıyla iyileşecek. Siz de bu dönüşümün bir parçası olabilirsiniz.
Sizler için ekeceğimiz bir ağaç seçerek, sizi temiz enerji dönüşümlerini desteklemeye davet ediyoruz.


ecoDrones ile iklim değişikliğinden olumsuz etkilenen bölgelerde yaşayan kadınların hazırladığı tohumları ileri teknoloji kullanarak serpiyoruz. Togg ve ecording, seçtiğiniz tohumu ekecek ve ilerlemelerini takip eden e-postalar gönderecektir.

Birlikte, küçük adımlarla anlamlı dönüşümler yaratabiliriz!

İklim alarm veriyor. Farkında mısın?

800’den fazla bilim insanının katkıda bulunduğu ve Türkiye’nin de dahil olduğu IPCC’ye üye ülkelerin, üzerinde tartışmasız fikir birliğine vardığı rapor net bir gerçekliğin altını çiziyor:

120 yıl önce bu Karaçam’ın tohumlarını taşıyan kuşlardan esinlenilmiştir.

Kuşlar taşıdıkları tohumlar sayesinde yıllar içinde farklı dünya coğrafyalarında doğa ve doğal orman ekosistemlerinin oluşmasında en önemli görevleri üstlenmişlerdir. Doğayı sürdürülebilir kılan ana etkenlerden biri olmuştur.

10 Dakikada 1,5 Futbol Sahası Alana 6.000 Tohum Topu Atışı

ecoDrone’ların her biri zorlu koşullarda görev yapabilmesi, yüksek ağırlıklar kaldırabilmesi ve otonom uçabilmesi için ecording tarafından Türkiye’de geliştirilmektedir. ecoDrone’lar her uçuşta ortalama 1,5 futbol sahası büyüklüğünde alanı tarayarak, tohum ve tohum topu atışı gerçekleştirebilmektedir. Kalkış noktasından ortalama 3 kilometre uzaklıkta otonom görev yapabilmektedir.

Doğa için emek veren kadınların ellerinden

ecoDrone’larla atışını gerçekleştirdiğimiz tohum toplarını, öncelikli olarak kırsal alanlarda yaşamını sürdüren, ekonomik ve sosyolojik açıdan iklim krizinden olumsuz etkilenen kadınlarla üreterek, onlar için sürdürülebilir bir gelir kaynağı oluşturuyor ve küresel iklim kriziyle hep beraber mücadele ediyoruz. Bugüne kadarki tohum topu üretim sürecinde 3 farklı bölgede yaşayan 40’tan fazla emekçi kadına istihdam sağladık. Kadınların üretim süreçlerinde daha fazla yer alarak ekonomik özgürlüklerini kazanmalarına katkıda bulunmak temel amaçlarımızdan biri.